Síla v těle

Tělo ve své síle

Docházkový kurz pro ženy, které touží poznat sílu i slabost svého vnitřního muže.

Objev svoji sílu v těle, aktivuješ své schopnosti ustát si sama sebe.


Každý máme v sobě obsažené ženské, mužské a dětské energie.

Když se ozývá vnitřní dítě, potřebujeme si hrát, zpívat, tančit, točit se, poskakovat a být přijaté ve své celistvosti a bez podmínek. Ženská energie se projevuje krom jiného skrze jemnost, laskavost, něžnost, moudrost a pečovatelské srdce. Umí ustoupit a počkat na lepší chvíli, umí být i nekompromisní, protože síla vnitřní ženy je bezbřehá a když se rozzlobí je ji dost. Mužská síla v ženském těle je mylně uchopená a pochopená jako cosi, co má razantnost a ostré lokty, umí vést kolektiv a nemá slitování. Neparádí se a je pořád v kalhotách a vykonává "mužské" práce. Mnoho žen je přesvědčeno, že má hodně této energie. Ale je to skutečně mužská energie? 

Ze zkušenosti a setkávání se s ženami již vím, že vlastnosti, které považujeme za mužské, nemají s mužem nic společného. Je to jen zdání a připisování si mužských vlastností a představ o mužích, které ve svém životě potkáváme. Největší slabost je ukrytá za strach, a tak děláme co umíme, v domnění, že je to správně.

Nalézat svoji opravdovou sílu, je objevovat fyzickou nerovnováhu a pomalu a trpělivě ji stavět do rovnováhy. Nepůjde to hned, ale můžeme se o to pokusit. Mohendžodáro mě naučilo, že protikladem ženských ásan jsou mužské aspekty a jejich celistvost je potřebná pro vyvažováni  a zdravý pohled na svět. 

Hned první a základní aspekt ženskosti je žena Kráska a má v protikladu Siláka. 

Pojďme ho zkusit probudit ke své síle a kráse.


Docházkový kurz je sestavený ze šesti lekcí, kde postupně budeme objevovat, kde nám naše síla chybí a zároveň ji budeme moct postupně přizvat do našeho života. Laskavě a s respektem ke svým možnostem dovolíme silákovi v nás, aby se projevil a ukotvil naši Krásku v celistvosti.

  • 6 x 3 hodinová lekce / 45 min společného ladění - ženský kruh, 2 hodiny jógy - mužsko-ženský obdélník :-) a 15 min na relaxaci a sdílení/
  • od ?
  • 2000,-Kč
  • Statek Bernard v Královském Poříčí/ parkováni zdarma.
  • Sebou karimatku, pohodlné oblečení a chuť pro sebe udělat něco jinak.

Kdo tě bude lekcí provázet?

Lektorka Mohendžodáro tantrické jógy Michaela Janů
Lektorka Mohendžodáro tantrické jógy Michaela Janů

Proč je fyzická síla tak potřebná a proč jsem to spojila s ženským kruhem?

Již řadu let se se ženami věnuji nalézání a podpoře ženskosti. Na společných setkáních objevujeme krásy tantrické jógy a věnujeme se ásanam, které podporují ladnost a něhu pohybu. Více o kurzu Mohendžodáro zde: https://www.miaela.cz/

Pro dokonalé vyvážení ženské lehkosti a mužské stability jsem potřebovala ještě něco a netušila jsem kde to hledat. Než jsem jednou "náhodou" potkala jogína. Muže s něžným pohledem, ale dokonalým držením těla a sílou, kterou jsem u sebe postrádala. Po prvních lekcích jógy jsem to prozřela. "To je to, co mi chybí do skládanky."

Trpělivost, dechová příprava a možnost nahlédnout do svého nitra, kde se každý sval třese radostí, že je objeven. Mé vnitřní nastavení se otřáslo od základu a má ženskost se začala radovat, že jsme spolu nalezly co nám chybělo. Vnitřní muž byl spatřen ve své slabosti.

Uzemnění a pocit bezpečí, že i já mám v sobě stabilitu a mohu ji používat. Nemusím na sebe spěchat a mohu se uvolnit do své síly.  

Zvu Vás na seznámení s Vašim vnitřním mužem taky.

Michaela Janů

Lektor jógy Miloš Procházka
Lektor jógy Miloš Procházka

K józe jsem se dostal už velmi brzy a to už na střední škole, kdy jsem pochopil, že jóga není pouze to, co praktikujeme na podložce, ale že je to životní filosofie, způsob poznání jak věci kolem nás fungují a co je smyslem našeho života. 

Každý člověk se rodí s jiným tělem a s jinou myslí. Nejsme stejní a naše poslání v tomto světě má každý jiné. 

Jóga nás učí, že základním naplněním poslání každého z nás je především ovládnutí toho, co máme, tedy tělo a mysl. Teprve až ovládneme tělo, mysl, nervovou soustavu, pak se otevře naše srdce a my můžeme poznat jaký je náš úkol v tomto životě.

Ovládnutí těla přináší zdraví, vitalitu, sílu, ohebnost. Ovládnutí mysli přináší probuzení citlivosti a zastavení myšlení.

 Je to skvělý systém pro udržení dobré fyzické, psychické a duchovní rovnováhy naší bytosti. Neměli bychom zapomínat na to, že my jsme vědomí a naše tělo je takový dokonalý dopravní prostředek, který potřebujeme, abychom se mohli realizovat v tomto hmotném prostředí a pracovat na sebe zdokonalení, být lepší bytostí. Proto pečujme o své tělo s láskou, aby bylo co nejdéle plně funkční a my mohli naplnit svůj osud.

Miloš Procházka


Máš chuť a čas poznat sílu i slabost ve vlastním těle? Už dlouho toužíš po cvičení, které Tě vyživí a zároveň bude těšit? Přidej se k nám. Společně a v bezpečném prostředí, pod odborným vedením s laskavým a trpělivým přístupem, můžeš objevit, jak je na tom tvá fyzická síla. Žádné jógové cvičení mě nenadchlo tak, jako Milošovo jóga. Pokud jsi už vyzkoušela hodně praktik, jak zpevnit a posílit své tělo a stále hledáš... zkus to s námi. Spojení ženského začátku a silového tréninku Ti může přinést úplně nový prožitek.

Máš čas? 

Je čas, stoupnout si do své síly. 

Počet míst omezený kvůli komfortu, rezervace nutná.

 Děkujeme za pochopení


Momentálně není aktuální termín, kdy bude kurz otevřený.

 Po vyplnění formuláře Ti mohu poslat email s informací, kdy bude další kurz a můžeš se zúčastnit.

 Děkuji za pochopení. Michaela