Síla v těle

Tělo ve své síle

Docházkový kurz pro ženy, které touží poznat sílu i slabost svého vnitřního muže.

Objev svojí sílu v těle, aktivuješ své schopnosti ustát si sama sebe.


Každý máme v sobě obsažené ženské, mužské a dětské energie.

Když se ozývá vnitřní dítě, potřebujeme si hrát, zpívat, tančit, točit se, poskakovat a být přijaté ve své celistvosti a bez podmínek. Ženská energie se projevuje krom jiného skrze jemnost, laskavost, něžnost, moudrost a pečovatelské srdce. Umí ustoupit a počkat na lepší chvíli, umí být i nekompromisní, protože síla vnitřní ženy je bezbřehá a když se rozzlobí je ji dost. Mužská síla v ženském těle je mylně uchopená a pochopená jako cosi, co má razantnost a ostré lokty, umí vést kolektiv a nemá slitování. Neparádí se a je pořád v kalhotách a vykonává "mužské" práce. Mnoho žen je přesvědčeno, že má hodně této energie. Ale je to skutečně mužská energie? 

Ze zkušenosti a setkávání se s ženami již vím, že vlastnosti, které považujeme za mužské, nemají s mužem nic společného. Je to jen zdání a připisování si mužských vlastností a představ o mužích, které ve svém životě potkáváme. Největší slabost je ukrytá za strach, a tak děláme co umíme, v domnění, že je to správně.

Nalézat svoji opravdovou sílu, je objevovat fyzickou nerovnováhu a pomalu a trpělivě ji stavět do rovnováhy. Nepůjde to hned, ale můžeme se o to pokusit. Mohendžodáro mě naučilo, že protikladem ženských ásan jsou mužské aspekty a jejich celistvost je potřebná pro vyvažováni  a zdravý pohled na svět. 

Hned první a základní aspekt ženskosti je žena Kráska a má v protikladu Siláka. 

Pojďme ho zkusit probudit ke své síle a kráse.


Docházkový kurz je sestavený ze šesti lekcí, kde postupně budeme objevovat, kde nám naše síla chybí a zároveň ji budeme moct postupně přizvat do našeho života. Laskavě a s respektem ke svým možnostem dovolíme silákovi v nás, aby se projevil a ukotvil naši Krásku v celistvosti.

  • 6 x 3 hodinová lekce / 45 min společného ladění - ženský kruh, 2 hodiny jógy - mužsko-ženský obdélník :-) a 15 min na relaxaci a sdílení/
  • od 12.4.2022
  • 2000,-Kč
  • Statek Bernard v Královském Poříčí/ parkováni zdarma.
  • Sebou karimatku, pohodlné oblečení a chuť pro sebe udělat něco jinak.

Kdo tě bude lekcí provázet?

Lektorka Mohendžodáro tantrické jógy Michaela Janů
Lektorka Mohendžodáro tantrické jógy Michaela Janů

Proč je fyzická síla tak potřebná a proč jsem to spojila s ženským kruhem?

Již řadu let se se ženami věnuji nalézání a podpoře ženskosti. Na společných setkáních objevujeme krásy tantrické jógy a věnujeme se ásanam, které podporují ladnost a něhu pohybu. Více o kurzu Mohendžodáro zde: https://www.miaela.cz/

Pro dokonalé vyvážení ženské lehkosti a mužské stability jsem potřebovala ještě něco a netušila jsem kde to hledat. Než jsem jednou "náhodou" potkala jogína. Muže s něžným pohledem, ale dokonalým držením těla a sílou, kterou jsem u sebe postrádala. Po prvních lekcích jógy jsem to prozřela. "To je to, co mi chybí do skládanky."

Trpělivost, dechová příprava a možnost nahlédnout do svého nitra, kde se každý sval třese radostí, že je objeven. Mé vnitřní nastavení se otřáslo od základu a má ženskost se začala radovat, že jsme spolu nalezly co nám chybělo. Vnitřní muž byl spatřen ve své slabosti.

Uzemnění a pocit bezpečí, že i já mám v sobě stabilitu a mohu ji používat. Nemusím na sebe spěchat a mohu se uvolnit do své síly.  

Zvu Vás na seznámení s Vašim vnitřním mužem taky.

Michaela Janů

Lektor jógy Miloš Procházka
Lektor jógy Miloš Procházka

K józe jsem se dostal už velmi brzy a to už na střední škole, kdy jsem pochopil, že jóga není pouze to, co praktikujeme na podložce, ale že je to životní filosofie, způsob poznání jak věci kolem nás fungují a co je smyslem našeho života. 

Každý člověk se rodí s jiným tělem a s jinou myslí. Nejsme stejní a naše poslání v tomto světě má každý jiné. 

Jóga nás učí, že základním naplněním poslání každého z nás je především ovládnutí toho, co máme, tedy tělo a mysl. Teprve až ovládneme tělo, mysl, nervovou soustavu, pak se otevře naše srdce a my můžeme poznat jaký je náš úkol v tomto životě.

Ovládnutí těla přináší zdraví, vitalitu, sílu, ohebnost. Ovládnutí mysli přináší probuzení citlivosti a zastavení myšlení.

 Je to skvělý systém pro udržení dobré fyzické, psychické a duchovní rovnováhy naší bytosti. Neměli bychom zapomínat na to, že my jsme vědomí a naše tělo je takový dokonalý dopravní prostředek, který potřebujeme, abychom se mohli realizovat v tomto hmotném prostředí a pracovat na sebe zdokonalení, být lepší bytostí. Proto pečujme o své tělo s láskou, aby bylo co nejdéle plně funkční a my mohli naplnit svůj osud.

Miloš Procházka


Máš chuť a čas poznat sílu i slabost ve vlastním těle? Už dlouho toužíš po cvičení, které Tě vyživí a zároveň bude těšit? Přidej se k nám. Společně a v bezpečném prostředí, pod odborným vedením s laskavým a trpělivým přístupem, můžeš objevit, jak je na tom tvá fyzická síla. Žádné jógové cvičení mě nenadchlo tak, jako Milošovo jóga. Pokud jsi už vyzkoušela hodně praktik, jak zpevnit a posílit své tělo a stále hledáš... zkus to s námi. Spojení ženského začátku a silového tréninku Ti může přinést úplně nový prožitek.

Máš čas? 

Je čas, stoupnout si do své síly. 

Počet míst omezený kvůli komfortu, rezervace nutná.

 Děkujeme za pochopení


Momentálně kurz probíhá a není možné se již přihlásit. Po vyplnění formuláře Ti mohu poslat email s informací, kdy bude další kurz otevřený a můžeš se zúčastnit. Děkuji za pochopení. Michaela